KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15407540
nr 1540 7540
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, 66x94 cm, yttermått inklusive ram: 69x97 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 15 maj 2023
kl 18:14:15
12/5 12:02:02
2.000 kr
15/5 15:30:15
Helmut Mantel
Läs mer om Helmut Mantel